Demandes

El ventall de serveis, habilitats o coneixements a intercanviar és molt ampli i dependrà de les necessitats i oferiments de les persones inscrites al banc de temps.

Llista de serveis demandats actualment:

FORMACIÓ / ASSESSORAMENT

Nadia, David, Rahma, Ahmed, Ali i Paqui –  Suport en la cerca de feina.
Laura –  Coneixements bàsics de primers auxilis.
Xènia –  Nocions de medicina natural.
Carmen –  Classes de matemàtiques, física i química (4rt ESO).
David –  Suport en la preparació d’exàmens ESO (mates i química).
Carmen i Roser –  Suport per fer deures. Classes de reforç d’anglès o altres assignatures (2on ESO).
Maria –  Repàs escolar (4rt ESO).
Elisa – Repàs de matemàtiques (5è i 6è de primària).
Latifa –  Suport deures nens.
Laia –Assessorament declaració de la renda.
Xavier – Assessorament comptabilitat i fiscalitat.
Enric – Planificació de viatges.
Hafida i Amal – Aprendre a escriure i càlcul bàsic.
Noa, Ció, Matthias i Jordi – Assessorament hort urbà.
Carme – Assessorament autopublicació d’un llibre.
Fina– Classes de matemàtiques nivell prova d’accés Cicle Formatiu Grau Mitjà.

IDIOMES

Adrià, Marta i Anna –  Practicar català (nivell D).
Rafael, Ali, Kadiatou, Barri, Hafsa, Benaissa, Farida, Rahma, Bouchra, Klinton, Driss, Annissa, Hafida, Carmela, Jenny, Amal, Otman, Ahmed, Moustafa, Noa i Luis –  Conversa en català.
Amal – Conversa en castellà.
Ali, Mª José, Carmela i Adrià –  Aprendre anglès.
Josep, Assumpció, Mª José, Gemma i David –  Conversa en francès.
Gemma, Núria, Anna, Carmen, Josep, Carme, Kadiatou, Rosa, Mari, Elisabet, Paqui, Dino, Nathalia, Manuel, Adrià i Carme –  Conversa en anglès.
Roser, Mª Àngels i David –  Conversa en anglès (mínim first certificate).
Pilar i Anna–  Conversa i gramàtica en anglès (nivell intermediate).
Anna, Charo i Núria –  Conversa alemany.
Xus– Portuguès (bàsic).
Jordi – Anglès i francès (nivell business)

INFORMÀTICA

Rafael, Nadia, Montse, Benaissa, Enric, Antoni, Gaby, Fina, Klinton, Otman, Ahmed, Moustafa, Kwaku, Mari, Puri, Diosdado i Handi –  Informàtica bàsica.
Dana, Josep, Olga, Nati i David –  Informàtica (nivell mig).
Nadia, Moustafa i Gemma –  Utilització telèfon mòbil.
Anna i Pilar – Xarxes socials (funcionament i suport).
Antoni– Actualitzar un ordinador.
Nativitat – Posar punt l’ordinador, posar un antivirus gratuït i configurar-ho.
Anna– Photoshop.

TASQUES DOMÈSTIQUES

Roser, Bouchra i Matthias –  Aprendre patronatge o a cosir (bosses, roba…).
Dana, Gemma, Eva, Pilar, Ana, Marta, Noa, i Laia –  Aprendre a cosir ( a mà o a màquina).
Aziz i Íñigo –  Cosir roba.
Anna, Carmen, Demelsa, Eva, Sònia i Miquel –  Neteja puntual de la llar.
Gemma –  Aprendre a fer mitja.
Miguel Àngel – Passejar gossos.
Tina – Neteja de vidres.

CUINA

Laura i Íñigo –  Cuina avançada.
Francesc, Carme, Gaby i Fatima –  Rebosteria.
Bouchra, Pilar i Carmela –  Cuina catalana/tradicional.
Joan – Alimentació saludable.
Laia i Anna – Cuina d’altres països.
Diosdado- Aprendre millor cuina.
Nathalia – Cuina àrab.
Matthias – Cuina vegana.
Bea– Rebosteria àrab.

ATENCIÓ A LES PERSONES

Marta, Verònica i Demelsa –  Tenir cura de nens puntualment.
Xènia, Elisa i Anna –  Quiromassatgista o reflexologia podal.
Nati, Mª José, Anna, Elisa, Anna, Sònia, Dinorah i Jordi –  Massatge.
Montse i Carme –  Que em tallin els cabells.
Anna, Miquel i Dinorah –  Serveis d’estètica o perruqueria.
Ana – Manicura.
Xavier – Assessorament dietètic i nutricional.
Alba, Verònica i Puri – Creixement personal.
Dino – Teràpia familiar i emocional sistèmica.
Verònica – Activitat esportiva amb persones amb nec. especials.
Dinorah- Rebre acompanyament en el dol.
Laura- Acompanyament a la gent gran.

BRICOLATGE / LLAR

Gaby – Aprendre ebenisteria.
Xavier – Aprendre a soldar.
Marta, Carme, Demelsa, Rosa i Mercè –  Petites tasques de manteniment de la llar. Latifa, Nadia, Elisa i Sònia–  Tasques puntuals d’electricitat i aigua.
Latifa, Eva, Aziz, Sònia i Tina –  Pintar parets.
Laura –  Intercanvi de coneixements de bricolatge i/o reutilització de material.
Angie –  Arreglar televisor i rentadora.
Carme – Arreglar el jardí.
Diosdado – Aprendre millor jardineria i pintura.
Josep – Suport puntual per les tasques de manteniment de la llar i el jardí.

OCI

Laura i Elisabet –  Passejades en grup i activitats amb nens.
Carme i Manuel–  Senderisme.
Rosa – Companyia per anar a córrer.
Lluïsa –  Pintura a l’oli.
Montse –  Perfeccionament en natació.
Carme–  Practicar ioga i/o relaxació.
Enric – Aprendre balls de saló.
Verònica – Biodansa i dansa del ventre.
Anna- Txi Kung.
Bea– Fer incens natural i sabó.

ALTRES

Adrià –  Tocar piano (nivell inicial).
Elisabet – Tocar Violí (nivell inicial).
Pilar –  Acompanyament puntual en cotxe.
Íñigo–  Reparació maquinaria de l’hort. Anna –  Confecció de barrets.
Redouane – Mecànica ràpida de cotxes.
Mercè i Manuel –  Sortides puntuals en moto com a copilot.
Manuel – Suport en trasllats.
Xus – Aprendre pesca submarina.
Josep– Orientació i valoració de col·leccions de segells i monedes.
Laura– Perruqueria canina.